COVİD’İN ETKİLERİNE DEĞİNDİ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
COVİD’İN ETKİLERİNE DEĞİNDİ
Düzce Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF)  Başkanı Erdoğan Bıyık Korona Virüsten dolayı Amatör Liglere verilen aranın kulüplere ve oyunculara etkisini değerlendirdi.

Amatör Kulüplerin büyük sıkıntılar yaşadığını belirten ASKF Düzce Başkanı Erdoğan Bıyık Düzcespor ile ilgilide görüş bildirdi.

Bıyık, “ İçinde bulunduğumuz olağanüstü durumdan dolayı Amatör müsabakalar oynanamıyor. İdmanlar yapılamadığından dolayı kulüpler ve futbolcular sorunlar yaşıyor. Dünyayı, Türkiye’yi ve Düzce’yi saran bu illetin bir an önce bitmesi en büyük beklentimizdir” dedi.

“GARDI DÜŞMÜŞTÜR”

Bıyık, “ Hayatımızın her alanına doğrudan etki eden korona virüsün etkilerini silmemiz uzun yıllar alacaktır. Spor camiasında da verilen bu araların etkisi uzun yıllar gözlemlenecektir. Virüsten dolayı verilmek zorunda kalanın aranın etkileri spor camiasının gardını düşürmüştür. Bizler bu sürecin sona ermesi ile birlikte yaşanan olumsuzlukları en az şekilde atlatılması açısından elimizden geleni yapacağız” şeklinde konuştu.

“BİZLER ÖNÜMÜZÜ GÖREMİYORUZ”

Bu süreçte ekonomik açıdan Bal Ligi Kulüplerinin ciddi sorunlar yaşamadıklarını belirten Erdoğan Bıyık konuşmasına “Transferler yapılmış olmasından ve kulüpler lige hazırlık çerçevesinde harcadıkları miktarların geri dönüşlerini alamadıklarından dolayı ekonomik açıdan zorluk yaşıyorlar. Amatör Liglerde oynayan kulüpler Bal Ligindeki kulüplere nazaran bir nebze de olmaz daha iyi durumdalar. Çünkü bu kulüpler oyunculara belli bir ücret vermedikleri için maddi yönden çok zorlanmıyorlar. Şuanda içinde bulunduğumuz dönemden dolayı bizlerde önümüzü göremiyoruz ve kulüplerimize maddi gelir getirecek bir çalışmanın içinde yer alamıyoruz. Bu tür çalışmaların Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yapılması gerekiyor” şeklinde devam etti.

Amatör Spor Kulüplerinin içinde bulunduğu durumu anlatan Erdoğan Bıyık Düzcespor ile ilgili de görüşlerini paylaştı.  

Düzcespor Başkanı Gökhan Kapoğlu’nun görevine tekrardan dönmesi ile birlikte kendisinin de Düzcespor’daki yönetimdeki görevine döndüğünü belirten Bıyık, “ Düzcespor’un en büyük sorunlarının başında ekonomik sıkıntılar geliyor. Müsabakaların seyircisiz oynanması ve birçok gelir kapısı kapanan Düzcespor’da ekonomik yönden sorunlar yaşanmasına neden oluyor. Başkanımızın çabaları ile bu maddi sıkıntılar kamuoyuna yansımadan çözülmeye çalışılıyor. Düzcespor’un içinde bulunduğu maddi çıkmazdan kurtulması adına Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü başkanlığında yapılan çalışmalar neticesinde Düzcespor A.Ş. kuruldu. Bunun ile birlikte temsilcimize gelir getirebilecek çalışmaların yapılmasını bekliyoruz. Bizlerin ve Düzce kamuoyunun bu çalışmalardan umudu çok fazladır. Bizler bu çalışmanın olumlu yansımalarını bekliyoruz” şeklinde konuştu.  


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
SEFASINI SÜREMEDİLERÖnceki Haber

SEFASINI SÜREMEDİLER

YENİLENEN BİNASINDA HİZMET VERECEKSonraki Haber

YENİLENEN BİNASINDA HİZMET VERECEK

Yorum Yazın

Benzer Haberler