DÜZCE SİYASETİNDE TEK

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
DÜZCE SİYASETİNDE TEK
Türkiye’nin en genç ili olan Düzce’nin kamuoyu, siyasi olarak farklı bir tecrübe kazanıyor.

2004 yılından günümüze kadar Düzce yapılan yerel seçimlere il statüsü ile katılıyor. Düzce halkı, 2004, 2009, 2014 ve son olarak da 2019 yıllarında yapılan yerel seçimlerde oy kullanarak belediye başkanlarını seçti.

Yapılan yerel seçimlerde Düzceliler, merkez, 7 ilçe ve 2 belde belediyesi olmak üzere toplamda 10 belediye başkanı seçiyor. Geçen 4 dönemde Düzceliler 40 belediye başkanını başkanlık koltuğuna oturttu. Bu süreçte yapılan seçimlerde AKP bünyesinden 30, MHP bünyesinden 7, CHP bünyesinden 2 ve Saadet Partisi bünyesinden 1 belediye başkanı seçilerek hizmet verdi.

Düzce il statüsüne geçmesinin ardından yapılan yerel seçimler sonrasında seçilen belediye başkanları arasında Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin, göreve devam sürecinde farklı bir özelliği ile dikkat çekiyor.

2019 Yerel Seçimlerinde MHP Adayı olarak belirlenen ve seçimlerde ipi göğüslemeyi başaran Şahin, MHP’den ihrac edilmesi ile birlikte bağımsız belediye başkanı olarak görevini sürdürüyor.

Yaptığı çalışmalar, hayata geçirmiş olduğu birçok proje ile dikkat çeken Belediye Başkanı Birol Şahin, mütevazılığı dolayısıyla da Kaynaşlı halkı tarafından sevilmeyi başardı.

31 Mart Yerel Seçimleri sonrasında Kaynaşlı Belediyesi’ni idare eden Birol Şahin, sosyal ve ekonomik alanlarda birçok projenin hayata geçmesini sağladı.

Şahin bu süreçte; TOKİ tarafından ilçeye 188 toplu konut yapılması adına çalışmaları hızlandırdı. Konutların yapımı tamamlanarak mart ayı içerisinde vatandaşlara teslim edilecek. Sıcak asfalt ve kilit parke çalışmaları yapıldı. Görüntü kirliliğine neden olan ilçe merkezindeki 200 prefabrik yapımın yıkımını gerçekleştirdi.  15 adet çocuk oyun parkı ve 4 aile parkı yaptırdı. 2 mezarlığın düzenlemesi ve peyzaj çalışmaları tamamlandı, 4 mezarlık çevresi düzenlemesinin de yapılması planlanıyor. İçme suyu hattında gerekli tadilatlar yapılarak yeni kaynaklar kullanıma sunuldu. Tarihi Cuma Camisinin çevre düzenlemesi yapıldı. Cami şadırvanları düzenlenerek daha iyi hizmet verilmesi sağlandı. İlçede yer alan lavabolar halka ücretsiz hale getirildi. Gırgın Çayı Mesire alanı düzenlenerek halkın buradan ücretsiz bir şekilde hizmet alması sağlandı. Sanayi alanında firmaların ilçede hizmet vermesini sağlamak adına ön ayak olunarak Kaynaşlı’ya sanayi firmaları kazandırıldı. İlçede kanalizasyonu olmayan mahalle için proje hazırlanarak yaz aylarında çalışmaların başlaması planlanıyor. 6 adet modern otobüs durağı yapıldı, 20 adet daha yapılması için bütçe planlanıyor. Spor alanında birçok yatırımın altına imza atıldı. İlçeye 20 adet çeşme yapılarak halkın kullanımına sunuldu.

 

İlçede yer alan 17 cami 2 yurdun halıları ve camları yıkanarak temizlendi. Pandemi sürecinde otobüs durakları, taksiler, kahvehaneler, camiler, pazaryerleri, parklar dezenfekte edildi. Kaynaşlı Belediyesi’ne ait dükkanlarda faaliyet gösteren esnaftan faaliyet göstermediği süre boyunca kira alınmadı. Yine pandemi sürecinde su faturaları 3 ay süre ile yüzde 80 indirim uygulandı. Kahvehane esnafına 30 adet bin beş yüz liralık gıda yardımı ile birlikte 5 kilogram çay, 5 kilogram şeker dağıtıldı. Pandeminin ilk gününden bugüne kadar vatandaşlara ücretsiz bir şekilde maske dağıtımı yapıldı.

 Görevde bulunduğu 23 aylık süreçte Kaynaşlı halkının ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalar yürüten ve yaptıklarıyla da taraflı tarafsız kamuoyunun takdirini kazanmayı başaran Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin, bugüne kadar insanlara yansıtılmak istenen bir “YARGIYI” da yıkmış oldu.

Yapılan yerel seçimlerde partilerin referansı ile belli makamlara getirilmek istenenlere nazaran halkın emaneti olan görevleri hakkı ile yapacak olan kişilerin seçilmesinin önemi, yaşanan örnek ile net bir şekilde gözleniyor.  

 

 

 

 

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
AYI KÖYE İNDİÖnceki Haber

AYI KÖYE İNDİ

TEK KATLI EV ALEV ALEV YANDISonraki Haber

TEK KATLI EV ALEV ALEV YANDI

Haber Yorumları

 • Rm24-02-2021 01:12

  Rabbim nazardan korusun birol başkanım maşşallah ı var dilerimki öbür belediye başkanlarınada örnek olur kişilik olarakta çok düzgün bir insan bazen kamuoyunda karalama kampanyalarıda yapsalar o duymuyor görmüyor ve kincilikte yapmıyor o ona verilen görevi layıkıyla yapmanın peşinde her türlü takdire şayan tebrik ediyorum kendisini kaynaşlı ilçesine resmen çağ atlattı

Yorum Yazın

Benzer Haberler