ER; "ÇALIŞMALARA DESTEK VERİYORUZ"

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ER; "ÇALIŞMALARA DESTEK VERİYORUZ"
İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, Düzce’nin acil ihtiyacı olan radyoterapi merkezi ile ilgili çalışmalara destek verdiklerini belirterek, “Radyoterapi merkezi ihtiyacın bütün Düzce’yi ilgilendirmesi nedeniyle, tüm İl Başkanları ile beraber Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere, ilgili  tüm kurumları ziyaret etmenin faydalı olacağını düşünmekteyiz” dedi.

Düzce’nin acil ihtiyaçlarından biri olan radyoterapi merkezinin kente kazandırılması için yapılan çalışmalara bir destek de İyi Parti Düzce teşkilatından geldi.  İyi Parti İl Başkanı Yunus Özay Er, “İyi Parti Düzce Teşkilatı olarak, ilimizde yaşanan kanser rahatsızlıklarının ülke ortalaması ile kıyaslandığında, dikkat çekici boyutta olduğu gerçeği ile  Radyoterapi, yani ışınla tedavi merkezinin, Düzce’ye kazandırılması hususunda yapılan sivil toplum çalışmalarının destekçisi olduğumuzu belirtmek isteriz.Konunun kamuoyunun bilgisine sunulmasının ardından Genel Merkezimiz ile yaptığımız görüşmelerde partimizin sağlık politikalarının bağlı olduğu Toplumsal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayin Ünzile Yüksel ve İzmir Milletvekilimiz, Sağlık Bakanlığı Eski Müsteşarı Sayın Aytun Çıray ile konuyu görüşüp, Düzce adına gereken desteği temin ettik” dedi.

Er, “ Kanser hastalarının radyoterapi tedavisi almak için her gün Sakarya veya Kocaeli’ne gitmelerinin bizlerde yarattığı rahatsızlığa ortak olan Genel Merkez yöneticilerimiz ve milletvekilimiz Sayın Aytun Çıray ile sorunun çözümüne katkı sunma adına, başta konuyu Meclis gündemine taşımak da dahil bir çok hususta sorumluluk almaya hazır olduğumuzu Düzce Kamuoyunun dikkatine sunarız. Konu, bizler açısından, siyasi yönü ağır basan ve icraat noktasında da siyasilere ciddi görevler yükleyen bir konudur. Bu minvalde, ihtiyacın bütün Düzce’yi ilgilendirmesi çerçevesinde, tüm İl Başkanları ile beraber Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere adım atması gereken tüm kurumları ziyaret etmenin faydalı olacağını düşünmekteyiz ki bu çalışma içerisinde de yer almaktan büyük mutluluk duyarız” dedi.

Er, “Sonuç olarak her birimiz Kanser hastası olma ve tedavi görme ihtiyacı duyabiliriz. Dolayısı ile daha duyarlı ve hızlı  hareket etmenin faydalı olacağına inanıyor, konuya duyarlılık gösteren tüm kişi ve kuruluşlara şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
POLİSTEN SUÇÜSTÜÖnceki Haber

POLİSTEN SUÇÜSTÜ

KISITLAMANIN KAPSAMI İLAN EDİLDİSonraki Haber

KISITLAMANIN KAPSAMI İLAN EDİLDİ

Yorum Yazın

Benzer Haberler