MUHTARLAR KONUŞUYOR

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
MUHTARLAR KONUŞUYOR
Muhtarlar Konuşuyor köşemizin bu haftaki konuğu Karaca Mahallesi Muhtarı Bahattin Gümüş oldu.

Düzce Son Dakika olarak başlatmış olduğumuz Muhtarlar Konuşuyor köşemize bu hafta konuk olan Bahattin gümüş ile keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.

Gümüş, Mahallesine yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verirken, Mahallesi adına yapılan çalışmalarda emeği olan herkese teşekkür etti.

 

-İlk döneminizdeki çalışmalarınız hakkında bilgiler verir misiniz?

Karaca Mahallesi muhtarı olduğum ilk yılda mahallemizin alt yapısı yoktu, yolları kötüydü, açılacak yolların eksiklikleri vardı.

“MAHALLE SAKİNLERİ AÇISINDAN AVANTAJ”

Bizler ilk olarak çalışmalarımıza alt yapı, yağmur giderinden başladık. Belediye yetkililerinde yapmış olduğumuz başvurular, talepler kısa süre içerisinde karşılık buldu ve şuanda mahallemizde hiçbir sokağın yağmur suyu giderinde eksik yoktur. Kanalizasyon ve doğalgaz alanında da eksiklerimiz yoktur. Mahallemizde alt yapı eksikliği olmaması mahalle sakinlerimiz açısından bir avantaj oldu.

Alt yapı çalışmaları bittikten sonra asfalt yapım çalışmalarına başladık. Yine belediye ile uyumlu bir şekilde çalışarak mahallemizdeki yolların asfaltlamasını yaptırdık. Açılacak olan yollar da açıldı.

İlk dönem Mahallemize sağlık ocağı kazandırmak için çalışmalar başladık. Yoğun bir tempo ile gerekli müracaatları yaparak Sağlık Ocağının çalışmalarını başlattık.

Bu kapsamda bizlere destek veren değerli büyüklerimizden Allah Razı olsun. Mahallemiz adına kendilerine teşekkür ediyorum. Şuanda sağlık ocağımız faaliyetlerine başladı. Mahallemiz için güzel bir hizmet oldu.

-Yaptığınız çalışmaların ayrıntılarını paylaşır mısınız?

6 bin metrelik bir alana yağmur suyu hattı döşendi. Mahallemizdeki bütün sokaklara asfalt döküldü. Mahallemizde şuanda herhangi bir alt yapı eksiği yoktur.

“MAHALLEMİZİ MAHALLE YAPTI”

Sağlık Ocağımız Mahallemizi şuanda mahalle yaptı. İnsanlarımıza geriye ve ileriye dönük hizmet verecek. Sağlık ocağı mahallemiz insanları için sağlık açısından çok faydalı oldu.

-Karaca Mahallesi denildiği zaman kötü bir algı oluşuyordu. Sizin muhtarlık döneminizde bu durum ortadan kalktı. Bunu nasıl başardınız?

Bizden önce Karaca Mahallesi iyi bilinmeyen, sıkıntılarıyla sorunlarıyla, insanların yaşam tarzıyla sorunlu mahalle olarak anılıyordu.

Mahallenin bir yapısı vardı ve dışarıdan insanların yerleşmesi mümkün değildi. Çünkü Karaca Mahallesi üzerinde kamu kurumları, polis, jandarma, basın tarafından farklı bir bakış açısı vardı. Bunlar yanlış düşüncelerdi.

“ ESKİ KARACA MAHALLESİ YOK”

Şuanda mahallemiz üzerinde olan kötü görüntüyü yok etmiş durumdayız. Karaca Mahallesi merkezde yer alan mahalle statüsüne geçti. Hiçbir eksiğimiz yok. İleriye doğru daha da güzel olacak. Eski Karaca Mahallesi yok. İleriye doğru daha da güzel bir konuma geleceğiz.

-Karaca Deresi ile ilgili olarak yaptırmak istediğiniz projeniz var mıdır?

“TALEPTE BULUNDUK”

Karaca Deresi ile ilgili olarak Belediye Başkanına gerekli dilekçeleri verdik. Derenin çevresi 3 metre gibi bir mesafeye beton veya asfalt dökülmesi ve buraların ağaçlandırılmasını talep ettik. Burada insanların oturacak bankların yapılmasını istedik.

-Mahalleniz için bundan sonraki süreçte hayata geçirmek istediğiniz başka projeniz var mıdır?

“MAHALLEMİZE GİRİŞ İSTİYORUM”

En çok istediklerimden bir tanesi Akçakoca Karayolundan Mahalleme giriş verilmesidir. Özdilek AVM önünden Mahalleme girişi sağlayacak ışıklı kavşak yapılması için gerekli mercilere dilekçemi verdim. Ankara bu hakkında bizlere olumsuz geri dönüş yaptı. Ben bu yanıtı kabul etmedim ve belediye başkanına dilekçelerin örneklerini verdim. Bu konuda çalışmalarımız devam ediyor. Mahallemizden Hamidiye Mahallesine geçmek için tehlikeli bir şekilde yolu kullanıyorlar. Aynı zaman Lisedeki öğrencilerde sıkıntı yaşıyor.

“VEBALİ BÜYÜKLERİMİZİN”

Olumsuz sonuçlara karşı önlem alınması konusunda bizler gerekli isteklerde bulunduk. Bundan sonra kötü bir sonuç ile karşılaşırsak bunun vebali büyüklerimizdedir.

-Son olarak söylemek istediğiniz bir şey var mı?

Muhtarlar Konuşuyor köşenizde bizlere de yer ayırdığınız için sizlere teşekkür ederim. Düzce Son Dakika olarak yayın hayatınızda başarılar dilerim.

 


 • 1
  SEVDİM
 • 5
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İKİ OTOMOBİL ÇARPIŞTIÖnceki Haber

İKİ OTOMOBİL ÇARPIŞTI

GÖSTERİŞİN CEZASI AĞIR OLDUSonraki Haber

GÖSTERİŞİN CEZASI AĞIR OLDU

Haber Yorumları

 • Orbay müslüm şahan15-02-2020 21:50

  Muhtarımıza sonsuz teşekkür ederim..çünkü varını yoğunu zamanını ailesinden önce mahallesi için çalışan muhtar..herkesin derdine koşan ve yardımları olan örnek bir muhtar..basilarin devamını dilerim

Yorum Yazın

Benzer Haberler